Huvitavat

 MEIST
Campanelli on käsikellade ansambel. Tegutseme Nõmme Kultuurikeskuses alates 2005. aasta veebruarist, kui toetajate abiga soetati esimesed käsikellad.

Esimesed kontserdid said antud erinevate nimede all. Nimi "Campanelli" tekkis alles novembris 2005. Campanelli tähendab itaalia keeles kellukesi.

Campanellis mängib hetkel 12 kellamängijat:

 1. Aet Tammpu
 2. Riina Lai
 3. Regina Oroperv
 4. Pille Metsson
 5. Egle Kampus
 6. Riin Tipp
 7. Evely Tarre
 8. Randar Lohu
 9. Toomas Sõelsepp
 10. Ain Õiglane
 11. Aivar Oroperv
 12. Imre SaarDirigent on Inna Lai., kes osaleb ka soolokavadega Eesti Kontserdi koolikontsertidesarjas "Teeme ise muusikat" ja "Imeline kellahelin".

Musitseerimiseks kasutame kahte tüüpi kelli, pronkskelli ja pilli, mille ingliskeelne nimetus on chime - eesti keeles nimetame neid käsikelladeks.Lisaks on meil ka ajaloolised kellad /antiiksed/ Petit&Fritsen ja CymBelssid. Kokku 186.
 
Kontserte on kogunenud väga palju. Valmis on saanud kolm CD-d.
Repertuaaris on nii rahulikku klassikalist muusikat kui ka kaasaegsete heliloojate teoseid, mis on kirjutatud just käsikelladele.

Meiega koos on musitseerinud paljud muusikud:
Hando Põlluste (klarnet), Aare Nõmm, Janika Lepik (flööt), Daana Ots, Leena Laas (viiul), Jaroslav Timofejev (kirikukellad), Natalia Paruz (saag), Rein Roos, Greg Giannascoli (marimba), Toomas Sepp, Jaan Mesi (trompet), Larry ja Carla Sue (käsikellad), Piret Aidulo, Pille Metsson (orel), Ilja Iljin (inglissarv),
Helen Nõmm, Raili Jaantson, Kuulo Vahter, Marite Oroperv, Claudia Pihlak (laul), Vello Schüts, Märt Roogna, Reigo Salu (basskitarr), Aivar Lai (klarnet, conga), Kalev Vaidla ( tšello), Clelia Piirsoo (lunafon),
Liis Jürgens (harf), Katrin Leete (klaver), Viktor Gurjev (süntesaator), Aime Pärisalu, Karolina Sepp (klaver), Krista Citra Joonas (bansuri, tambura)

Meie logo autor ja kontserdikavade kujundaja on Everi Vähi.

Campanelli kodulehte haldab Tiina Rum.


KÄSIKELLAD