kolmapäev, 8. juuli 2020

Lõpuks saame esineda

                              Anname rõõmsalt teada, et saame uuesti esineda!

4.augustil ja 9.augustil on au astuda publiku ette  Rahvusvahelisel Vaimuliku Muusika Festivalil 2020 Mustvees.
4.augustil kell 13.00 on kontsert vabas õhus ja tasuta. 9.augustil kell 18.00 Mustvee kultuurikeskuses.

VM Fest Mustvee on unikaalne iga-aastane kirikumuusika festival, mis toimub augustikuu teisel nädalal Peipsi pealinnas Mustvees. Mustvee on oma üle 500 aastase ajaloo jooksul olnud Peipsimaa regiooni unikaalne kultuuri, hariduse ja vaimsuse tõmbekeskus. Siin asuvad viis erinevat kirikut: Luterlik, Õigeusu, Ainuusu, Vanausu ja Baptistlik kirik. Tänu sellele unikaalsele nähtusele võib Mustvee linna nimetada omamoodi „Eesti Jeruusalemiks“.
Festivalil on esindatud kõik Mustvees olevate konfessioonide muusika. Festival pakub põnevaid kõrgetasemelisi kontserte ja muusikaüritusi Mustvee pühakodades, lõppedes piduliku galakontserdiga, kus osalevad kõik Festivali esinejad. Festivalil võtavad osa ainult parimad professionaalsed muusikud, solistid ja kollektiivid Eestist ja välismaalt.
Festivali sümboliks on kala kuju. Kala on Jeesus Kristuse sümbol, sest kreeka keeles annavad sõnade "Jeesus, Kristus, Jumala Poeg, Päästja" esitähed kokku IHTYS, mis tähendab kala. Kahtlemata sümboliseerib kala kuju ka kogu Peipsimaad.

V-s Rahvusvaheline Vaimuliku muusika festival VM FEST MUSTVEE toimub 04.-09.august 2020. Festivali raames korraldatakse 7 kontserti  Mustvee pühakodades ja Mustvee Kultuurikeskuses.  Mustvee linnas on viis erineva konfessiooniga kirikut: EELK Mustvee kirik, Baptistide kogudus, Õigeusu kirik, Ainuusuline kirik ja Vanausuliste palvela. Festivali kontseptsiooni järgi kõlab igas Mustvee pühakojas sellele konfessioonile ja kultuurile lähedane muusika.  Festivali Avakontsert toimub Mustvee Kultuurikeskuse pargis. Seejärel toimuvad vaimuliku muusika kontserdid Mustvee EELK kirikus, Mustvee Püha Kolmainu kirikus, Mustvee Betaania koguduses, Mustvee Vanausuliste palvelas ja/või Raja ja/või Kasepää vanausuliste palvelas ning Mustvee Õigeusu kirikus. Festivali galakontsert toimub Mustvee Kultuurikeskuses.